mt_ignore
mt_ignore

Nike

Case Study

Dane firmy:

NIKE Sp. z .o.o.
ul. Garnizonowa 7a
14-100 Ostróda

tel. +48 (0)89 646 96 50

www.php-nike.pl

branża:

produkcja kostki brukowej

grupa docelowa:

rynek krajowy i dealerzy międzynarodowi

rynki docelowe, zasięg terytorialny:

Europa

wdrożone moduły:

Optima ANALIZ,
Optima BI,
Optima CRM,
optima FAKTURY,
Optima HANDEL,
Optima KASA BANK,
Optima KSIĘGA HANDLOWA,
Optima PŁACE,
Optima ŚRODKI TRWAŁE

O firmie

Przedsiębiorstwo Handlowo - Produkcyjne NIKE Sp. z o.o. jest jedną z najdłużej działających firm produkcyjnych wyroby betonowe w województwie Warmińsko – Mazurskim. Obecnie zakład w Ostródzie zapewnia kompleksowe wykonanie każdego, niezależnie od wielkości i różnorodności zamówienia. Starając się wychodzić naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na elementy upiększające otoczenie, nieustannie poszerzamy asortyment oferowanych wyrobów. Konsekwentnie inwestując w park maszynowy jesteśmy w stanie wyprodukować coraz większą gamę produktów o zróżnicowanych kolorach i fakturach.

Założenia

Szeroki obszar naszej działalności stanowił coraz większe wyzwanie dla Dos - owego systemu na którym wówczas pracowaliśmy. System nie spełniał naszych oczekiwań z wielu powodów – brak integralności oraz dużych braków funkcjonalnych. Wiele prac wykonywanych było ręcznie.

Firma stanęła przed trudnym wyborem dostawcy rozwiązania oraz partnera wdrożeniowego. Po dokładnym rozpoznaniu rynku wybór padł na system ERP Optima. Prezentację przeprowadziła firma Studio AS autoryzowany partner producenta programu ERP Optima.

.

Rozwiązanie

Ostateczna decyzja o zakupie i wdrożeniu systemu została podjęta po przeprowadzeniu analizy przedwdrożeniowej, w ramach której zebrano i usystematyzowano rozpoznane w wywiadzie zagadnienia związane z realizacją kluczowych zadań biznesowych w przedsiębiorstwie i zaprezentowano propozycje ich realizacji z wykorzystaniem zintegrowanego systemu COMARCH ERP OPTIMA. Program składa się ze zintegrowanych modułów obsługujących różne obszary działalności przedsiębiorstwa.
Za wyborem tego oprogramowania przemawiało wiele czynników m.in. bardzo bogata gotowa funkcjonalność, intuicyjność programu, program jest bardzo łatwy w obsłudze.

Rezultat

Wdrożenie ERP Optima przeniosło firmie liczne korzyści. Udało się zintegrować dane i procesy biznesowe wewnątrz firmy. Firma zyskała szerszy i szybszy dostęp do informacji.

Istotną kwestią było ustalenie nowych procedur obsługi klienta. Dzięki oprogramowaniu ERP Optima
każdy etap, od zamówienia złożonego, przez klienta przez zakup sprzedaż, aż po obsługę reklamacji ma swoje odzwierciedlenie w programie. Model ten doskonale wpasował się w ustalony wcześniej obieg dokumentów.

Moduł analizy BI dostarcza informacji niezbędnej do monitorowania i zarządzania naszym przedsiębiorstwem. Dzięki możliwości analizowania i porównywania danych w Comarch ERP Optima Analizy BI nie trzeba czekać na powstające często długo raporty i można działać znacznie szybciej.

Komentarz
Klienta

Program Comarch Optima dał nam wiele możliwości jakich nie dawało wcześniejsze Oprogramowanie. System jest przejrzysty, łatwy w obsłudze. Bardzo ułatwia nam pracę. CELEM NASZEJ FIRMY JEST DĄŻENIE DO PRZEWAGI KONKURENCYJNEJ – Zintegrowany System Comarch ERP OPTIMA umożliwia to nam.